İslam Dini

Dinimiz İSlam
 
AnasayfaAnasayfa  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yap  

Paylaş | 
 

 Tersinim Teorisiyle İlgili Sorular ve Cevapları

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
tersinim

avatar

Mesaj Sayısı : 25
Yaş : 72
Kayıt tarihi : 06/08/10

MesajKonu: Tersinim Teorisiyle İlgili Sorular ve Cevapları   Cuma Ağus. 27, 2010 11:48 amTersinim Teorisiyle İlgili
SORULAR VE CEVAPLARI
(sorularınızı buradan sorun)


Soru - 1- Tersinim nedir?
Cevap-1- Tersinim enerji giriş ve çıkışları sonucu oluşan deği-şimlerdir. Bunlara “tersinimsel değişimler” denilir. Düzen sahi-bi sistemlerde tersinimsel değişimler sistem ayrıntılarının, has-saslığının çokluğu, enerjinin çeşitliliği, gücü ve zamanla doğru orantılı olarak azalır veya çoğalır.

Soru - 2- Tersinim tüm varoluş için geçerli midir?
Cevap-2- Evet, tersinim canlı cansız tüm var oluş için geçerlidir. Evrenimiz genişlemekte, temel madde olan hidrojen gazı gitgide azalmaktadır. Hidrojenin ve diğer maddelerin değişimi birer tersi-nim olayıdır.

Soru - 3-Evren çökecek mi?
Cevap-3- Dengelerin bozulması durumunda evrenin içe doğru çökeceği tahmin edilmektedir. Enerji giriş ve çıkışının bitmesi tersinimin de sonu, bir bakıma maddenin ölümü demektir. Mad-denin ölümü ulaşabileceği en ağır şekli, pasivize edilmiş halidir.

Soru - 4- Canlılıkta tersinim var mı?
Cevap-4- Canlılıkta tersinim çok güçlü bir şekilde gözlemlenir. Fakat canlılar varoluşlarında sahip oldukları korunma, savunma, bağışıklık vb. gibi sistemlere tersinimsel etkileri en aza indirmeye çalışırlar. Fakat sıfıra indirmek mümkün değildir. Sonuçta canlılar tersinimden az ya da çok etkilenirler yani ihtiyarlarlar. İhtiyarla-mada yeninin eskimesi gibi doğal bir tersinimdir.

Soru – 5-Tersinimle evrim arasındaki fark nedir?
Cevap-5-Tersinim teorisine göre tersinimsel değişimlerin canlıla-rın üzerindeki etkisi negatiftir, gerileme yönündedir. Evrim ise bilindiği gibi canlıların zaman içinde geliştiklerini iddia eder. Tersinimle evrim anlam olarak birbirinin tam karşıtıdır.

Soru - 6-Tersinim teorisini kanıtları nedir?
Cevap-6-Tersinim teorisi tüm doğal kanun ve ilkelerle uyum için-dedir. Hiç biriyle çelişmez. Bu nedenle tüm doğal kanun ve ilkeler tersinim teorisinin kanıtları olur.

Soru - 7-Mutasyon nedir?
Cevap-7-Mutasyonlar dış etkenlerin canlılar üzerinde yaptıkları değişimlerdir. Eğer canlılar mutasyonlardan faydalanma meka-nizmalarına sahip değillerse mutasyonların hepside tersinime neden olurlar.

Soru - 8-Doğal elenme nedir?
Cevap-8-Canlılar sahip oldukları mekanizmalarla yapılarını tersinimsel değişimlerden korumaya çalışırlar fakat tam anlamıy-la başaramazlar. Bu nedenle tersinimsel değişimlerin etkisi fark-lıdır. Kimi canlılar yaşam avantajlarını büyük ölçüde kaybedebilir-ler. Ekolojik sistemde yaşam avantajlarını kaybeden canlılar elemine edilir. Buna doğa elenme denilir.Diğer ifade le canılar arsındaki mücadele yaşam avantajlarını kaybedip kaybetmeme mücadelesidir.

Soru - 9-Canlılar arasında bitip tükenmek bilmeyen yaşam sava-şımı var?
Cevap-9- Kesinlikle hayır. Her canlı ekolololji dediğimiz büyük düzenin parçasıdır. Her birinin bu düzende bir görevi vardır. Tüm canlılar bir savaştan çok tam bir dayanışım içindedirler.

Soru - 10-Tersinim DNA bilgilerin etkiler mi?
Cevap-10-Güçlü tersinimsel etkiler DNA bilgilerini etkileyip boza-bilir. Bu nedenle diğer nesillere aktarılır. Devam ederse sonuçta türün en zayıf ırkı ortaya çıkar. Bu durum genelde dar alanda tersinimsel değişimlerin sonucudur.

===================

Alıntı: Tersinime uğramış arı ırklardan kimi özelliklerini yitirmiş ya da zayıflatmış diğer ırklar oluşur. Canlı yaşam avantajlarını büyük ölçüde zayıflatmış yada yitmiş ise hayat sahnesinden silinir.
SORU: ALLAH ALLAH BU NE DEMEK BUNU BİR AÇARMISINIZ ŞİMDİ ÇIKACAĞIM BENMİ ANLAMADIM
__________________

Cevap: Merhaba! Allah'ın rahmeti ve selameti üzerimize olsun.
Cenab-ı Allah her şeyi mükemmel ve eksiksiz yarattı. Yaşamak için gerekli olan her şeyi verdi. Fakat zaman ve yaşam şartları bir şeyle-rimizi koparıp alıyor ihtiyarlıyoruz. Bu bir tersinimdir.
Tersinim cansızlarda değişim şeklindedir. Kaybettiklerimiz bazen gen bilgilerimize etkileyebilir. Bu da diğer nesillere aktarılır. Dar alandaki tersinimler (örneğin akraba evlilikleri) bu etkilenmeleri güçlendirip çeşitlendirir ve genişletir. Sonuçta yaratılışında kendile-rine verilmiş bir kısım özelliklerini kaybetmiş arı ırktan daha zayıf nesiller ortaya çıkar. Örneğin insanların arı ırkı Adem ile Havva'dır. Bizlerde onun soyundan geldiğimize ve zaman içinde tersinime uğ-radığımız göre onlar kadar mükemmel değiliz. Onlardan daha iyi daha güçlü görünmemiz miraslar gibi nesillerden nesillere aktarılan bilgi birikimindendir. Evrim ise asla mümkün değildir. İlginizin de-vamını beklerim.
Selamlar. Saygılar.
Tersinim


================
ANİBAL'e cevap-2


"Doğruluğu defalarca kez kanıtlanmış bir teoriyi inkar etmeyi insan aklının bir zaferi gibi takdim etmek en hafif tabiriyle bilimsel tarafsızlığa görmezlikten gelmek, taraf tutmaktır. Evrim teorisinin temelinin "bir canlı hücresinin rastlantılarla oluştuğu" gibi bir saçmalık olduğunu iddia etmek ise, daha ötesinde alanen densizliktir. Bilimin, evrim teorisinin kapsamı dışında olan bu konuya verdiği cevaplar bilimin gerektirdiği deney ve gözlemlerle sınanarak ortaya konmuş olup tamamen güvenilir cevaplardır.
(Evrim kriterlerine uygun olarak bir canlı hücresinin rastlantılar dışında nasıl oluştuğunu bir izah ediversen?)
..............
Gerçektende evrim teorisinin kurgulanma yöntemi tamamen bilmseldir. Doğruluğu somut gözlemlere, canlıların açıkca gözlenen özelliklerine dayanır. Bir canlı hücresinin rastlantılarla meydana geldiği gibi bir fikri evrim teorisine yamamaya çalışmak ise embesilliktir.
(Darwinin saçmalıkları ismindeki makaleme bir göz atıver. Sayın Darwinininiz ayıların balinalara, balık yüzme keselerinin akciğerlere evrimleşebileceğini iddia eder. Bu saçmalıklar yüzlercedir. Bilimsel olduğunu savunduğunuz evrim bu saçmalıklar üzerine kurulmuştur.)
................
Tersinim diye önümüze konan zırvalık ise, henüz doğruluğuna dair hiç bir emare görülmemiş olan, görülmesi ise imkansız olan bir hayali tanrı kavramında dayanır. Buı saçmalığa bir teoriymiş gibi sunmak, bilimselmiş gibi yutturmaya çıkmak en hafif tabiriyle şarlatanlık ve ahmaklıktır. Tersinim zrıvalığı bir canlı hücresinin yaratıcı denen masal kahramanı tarafından nasıl oluştuğu sorusuna bile hiç bir cevap verememektedir. Bu konudaki verdiği cevaplar bilimin gerektirdiği deney ve gözlemlerle sınanarak ortaya koyma yerine derin bir hayal gücüne dayanır.
(Bir Yaratıcı İradenin var olması gerektiğini materyalizmin temeli olan maddenin sakımı kanununa dayanarak kanıtladım. Okumanızı tavsiye ederim.)
................
Gerçektende tersinim denen zırvalığı kurgulanma yöntemi de hatalıdır. Doğruluğuna dair hiç bir emare olmayan; bir canlı hücresinin birinin yaratmasyıla meydana geldiği temel hayali iddiasına dayanır.
(Bir canlı hücresinin bir Yaratıcı İrade tarafından varedildiği varsayımı bir canlı hücresi rastlantılarla- yada yaratılma dışında başka bir yolla- oluşmuştur iddiası kadar akılcı ve bilimseldir. Evrimi savunmadan önce ilk canlı hücresinin yaratma dışında nasıl oluştuğunu gösterin ve kanıtlayın. Gösterip kanıtlayamazsanız temelden yoksun kalırsınız)
...............
Temel varsayım dediğimiz bu hayali kavram en baştan doğru kabul edildiğinden ayrıntılar buna uygun yorumlanır. Gerektiğinde en bilinen ve tartışılmayan doğal kanun ve ilkeler bile görmezlikten, bilmezlikten gelinir. Hiç bir zaman temel varsayımın yanlış olabileceği düşünülmez. Bunun nedeni ise temel varsayımın doğru olduğunu kabul etme mecburiyetidir.
(Tersinim teorisi yapılmış ve yapılacak gözlem ve deneylerin sonuçlarını eaas alır, buna uygun kurgulanır, gerektiğinde düzeltilir ve hiç biriyle çelişmez. Çelişen varsa bildirin. Fakat evrim teorisiyle çelişen binlerce doğal kanun ve ilke vardır)
.................
Bilimsel bulgular, düzen sahibi denen bir sistem olmadığını göstermektedir. Enerji girişleri ve zamanın düzen sahibi denen sistemlerde bozuma (tersinime) neden olması gibi bir olgu söz konusu değildir. Enerji girişi bozulmaya değil, onarmaaya vs. değil, değişime yol açar. Burada bahsedilen bozulma denen şeyin, entropi kanunları ve bozmanın kolay yapmanın zor olduğu ilkesiyle de zerre kadar ilgisi yoktur. Sadece entropinin ne olduğunu bilmeyen birinin sayıklaması vardır.
(Tüm varoluşun bir düzenler ve sistemler bütünlüğü olduğu konusu yalnız benim görüşüm değildir.Pek çok aklı başında bilim insanı bu görüştedir. Arzu ederseniz size bu konuda bir çuval kanıt gönderebilirim. Enerji girişlerinin değişimlere neden olduğu doğrudur. Bu sözlerinizle tersinimi onaylıyorsunuz. Doğru olmayan bu değişimlerin içindeki pozitiflerin seçiliyor olmasıdır. Bunun nedenide böyle bir seçimi yapacak amacı bilen bir iradenin olmamasıdır.Doğal seleksiyon konusuna gelince... Acaba? Doğal seleksişyon dediğiniz olay bir DOĞAL ELENME olmasın? Canlılar arasındaki savaştan çok dayanışmayı nasıl yorumlayacaksınız? Doğal elenme daha bilimsel, daha mantıklı değil mi? Ne dersin sivri zekalım?
...............
Buna göre maymunlar insanların tersinimi sonucu hiç bir şekilde oluşamazlar. Çünkü elimizdeki fosiller maymunların insanlardan çok daha önce varolduğunu göstermektedir. Ama en önemlisi şudur:
Şempanzenin ayrık olan 2A ve 2B kromozomlarının birleşip insan kromozomu olmasının önünde bir engel yoktur. Bu bilinen kromozom kaynaması olayıdır. Ki buna uygun şekilde, insan 2. kromozomunun ortasında, normalde kromozomların uçlarında olan telomerler bulunur. Fakat insan 2. kromozomunun ayrılıp iki parça olarak iki ayrı kromozoma dönmesi mümkün değildir. Bunu sağlayacak hiç bir mekanizma yoktur. Görüldüğü gibi, eğer tersinim denen saçmalık geçerli olsaydı bile, arı ırkın şempanze, bozulmuş ırkında insan olması gerekirdi. Velakin, hayal aleminde yaşayan hüdai efendi, çıkıp bunun somut kanıtları olduğunu iddia ediyor ki, evlere şenliktir. Sabırsızlıklar bu soytraılığı bekliyoruz kendilerinden, neymiş bu somut kanıtlar?

..................
(Kardeşim çok şeyler yazmış ama boş şeyler yazmış....Ahh benim sivri zekalı kardeşim. Kırk sekiz kromozomun bir çifti dediğin gibi birleşirse kaç kromozom ortaya çıkar? Bir parmak hesabı yap bakalım. Kırk yedi çıktı değil mi? Ama canlılardaki kromozom sayısı 2n (çift) olmak zorundaymış kimin umurunda. Yeterki evrim sağolsun. 47 kromozomlu yeni bir yaratık ortaya koyduğun!!!! için geriden öğünebilirsin..)
(Eşeyşiz üremeden eşeyli üremeye geçerken ÜREME GENLERİNİN RASTLANTILARLA İKİYE AYRILDIĞINI bunlardan bir parçanın erkeği diğerinin dişiyi meydana getirdiği gibi saçma bir varsayımı ortaya atıpta sonra “ Fakat insan 2. kromozomunun ayrılıp iki parça olarak iki ayrı kromozoma dönmesi mümkün değildir. Bunu sağlayacak hiç bir mekanizma yoktur” diye yazmanız tamamen çelişkidir ve bir karacahilliğin en güçlü belirtisidir.)

Tersinim
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Tersinim Teorisiyle İlgili Sorular ve Cevapları
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» SSS bölümüne Kendi Sorularınızı ve Cevaplarınızı Eklemek
» PORTAL HAKKINDA SORULAR
» Sıkça Sorulan Sorular Talosu
» Üyelik Soruları ( konu değiştirdim )
» 5. sınıf testleri indir çöz

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
İslam Dini :: Forum Etkinlikleri-
Buraya geçin: